Rotating Header Image

Catering Menüleri

Düzenlediğiniz davetin başarısı bir anlamda oluşturduğunuz catering menüleri ile doğru orantılı olacaktır. Catering menüleri kokteyller için oluşturulan ve ağırlıklı olarak çerez, atıştırmalık yiyecekler ve kızartmalardan oluşan menülerden başlangıç, ara sıcak, meze, ana yemek ve tatlılara kadar uzanan geniş menülerden oluşabilir. Catering menüleri oluştururken düzenlenen organizasyonun teması, düzenleneceği mekan ve davetli sayısı göz önünde bulundurulmalıdır.

Tuna Catering ve Organizasyon olarak her türlü davet, açılış, düğün, kokteyl ve diğer organizasyonlar için sizin taleplerinizle şekillenecek esnek catering menüleri ile hizmet veriyoruz. Oluşturulan catering menüleri davetin yapılacağı mekana ya da tamamen sizin tercihinize göre servis edilebilmektedir.

Catering menüleri ile ilgili araştırma yapmaya başladıysanız Tuna Catering ve Organizasyon olarak size catering menüsü seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar hakkında bilgiler verelim.

Etkinlik Türü

Düzenleyeceğiniz etkinliğin türü catering menüsü oluştururken baz alınan en önemli noktaların başında gelmektedir. Etkinliğe katılacak davetliler açısından yaş ortalaması, yemek kültürü farklılıkları olup olmadığı, resmi bir davet olup olmayacağı düşünülmelidir.

Etkinliğin Zamanı

Sizinde çok iyi bildiğiniz gibi brunch için oluşturulacak bir catering menüsü ile düğün için hazırlanacak catering menüsü arasında çok büyük farklılıklar olacaktır. Bu yüzden catering menüsü oluşturmadan önce etkinliğin zamanlaması kesin olarak bilinmelidir ki uygun bir menü oluşturulabilsin.

Tema

Davetliler özel bir tema içinde ağırlanacaksa catering menüsü temaya bağlı olarak düzenlenebilir. Örneğin İtalyan kökenli ya da Asya kökenli davetlilerin ağırlıklı olduğu bir organizasyonda bu mutfaklardan örnekler sunulabilir veya bir şirketin 50. yıl dönümünde yaş gününe uygun yiyecekler servis edilebilir.

Bütçe

Catering menüleri oluşturulurken menüde yer alacak yiyecek ve içeceklerin neler olacağı büyük bir oranda kişi başına ayırdığınız bütçeye bağlıdır. Yemek ve içecek sınırsız bir ürün seçeneği barındırdığından bütçeniz dâhilindeki menü seçeneklerine bakarak vakit kazanabilirsiniz.

Davetli Sayısı

Davetli sayısı bütçenin belirlenmesinde önem taşımaktadır. Butik catering menüleri daha çok 10-30 kişilik organizasyonlarda kullanılabilir. Daha fazla davetli sayısı için servisi daha kolay olan ve herkesin damak tadına hitap edecek yemekler tercih edilebilir.

İyi Menü Kombinasyonları

Catering menüleri oluşturulurken yemek bir bütün olarak düşünülmeli ve birbiriyle iyi gidecek, ağız tadını bozmayacak ve lezzetin devamlılığını sağlayacak yemekler ile menü oluşturmak davetlilerinizin organizasyondan memnun ayrılmasını sağlayacaktır.

Catering menüleri oluşturulurken etlerin, balıkların, süt ürünlerinin, karbonhidrat içeren gıdaların, içeceklerin, meyve ve sebzelerin iyi dengelenmesi gerekmektedir.

Özellikle salatalar için hazırlanacak farklı salata sosları menüye zenginlik katacak ve davetlilerinize alternatif sunacaktır.

Özel Yemek Seçenekleri

İster büyük ister küçük olsun her grupta farklı damak lezzetlerine rastlamak mümkündür. Örneğin vejetaryen konuklarınız gelecekse onlara mutlaka sebze yemeği seçeneği sunmalısınız. Ayrıca çocuklar için bir organizasyon gerçekleştiriyorsanız içecek menüsünde fazla asitli içecek olmaması iyi bir tercih olabilir. Konuklarınızın özel tercihlerini catering menüsü oluşturmadan önce belirlemelisiniz.

Kaç Çeşit Yemek

Catering menüleri oluştururken kaç çeşit yemek servisi yapılacağı düşünülmelidir. Yemek çeşidi sayısı arttıkça bütçede kişi başına ayrılan ücrette artış gösterecektir. Başlangıçlar, mezeler, salata, ara sıcak, ana yemek, meyve ve tatlılar menüde bütünüyle yer alabilir ya da bir kaçından fedakarlık ederek bütçenize sağdık kalabilirsiniz.

Eğer yukarıda saydığımız noktalara dikkat ederek bir catering firması ile görüşürseniz sizin için, damak tadınıza ve bütçenize en uygun catering menüsünü kısa zamanda oluşturmanız mümkün.

Zengin catering menüleri ile şirket yemeklerinden düğünlere kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Tuna Catering ve Organizasyon alanında tecrübeli personeli ve uygun fiyatları ile İstanbul’da hizmetinize hazır.

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Comments are closed.

Tuna Catering Hizmetleri