Rotating Header Image

Catering Menüsü

Bir catering menüsü her şeyden çok organizasyonun amacına bağlıdır. Farklı menüler farklı organizasyonlar ve günün farklı saatleri için uygun olabilir. Üstelik organizasyonun resmiyet derecesi de önemlidir. Bir catering menüsünde karar kılarken bu tip detayları göz önünde bulundurmak gerekir. İşte Tuna Catering’ten sizlere farklı catering menüleriyle ilgili bazı ipuçları:

Kahvaltı saatinde yapılacak olan organizasyonlarda birçok farklı seçeneğiniz var. Kahvaltı gevrekleri ve müsliden tutun her türlü salam, pastırma, jambon içeren şarküteriye uzanan birçok çeşit sofrada yer alabilir. Taze meyveler, kuru meyveler, simit, zeytinli ekmek gibi değişik çeşitler herkesi memnun eder. Peynir çeşitleri, zeytin çeşitleri, açma, poğaça, reçel, bal, kaymak benzeri ürünlerin yanı sıra sıcak olarak omlet, krep, sosis, sucuklu yumurta, menemen gibi seçeneklerle zengin bir kahvaltı sofrası oluşturabilirsiniz. Çay, kahve ve meyve sularıyla sofranız daha da zenginleşir. Kahvaltı organizasyonlarında servis genel olarak self-servis, açık büfe olarak tercih edilir.

Brunch sofraları da kahvaltı sofralarıyla oldukça benzer sofralardır. Bu kez bir et reyonu ve salata barı da eklenebilir. Brunch öğle yemeğine doğru daha geç bir saate kaydığından sıcak yemeklere daha çok ağırlık verilebilir. Sebzeli tartlar, et şiş, patates salatası gibi alternatiflerle brunch zenginleştirilebilir.

Öğle saatine denk gelen organizasyonlarda sıcak yemekler ve salata ağırlıktadır. Organizasyonun içeriğine göre et ve sebze yemekleri, salata çeşitleri, zeytinyağlılar, dondurma ya da meyve tabağı gibi hafif tatlı tabakları sofraya dâhil olabilir.

Akşam yemeklerini ne kadar hafif geçirmek istesek de, davet ve organizasyonlar söz konusu olduğunda zengin bir sofra kurmak isteriz. Resmi ya da arkadaşlar arası düzenlene bir yemekte davetli profiline göre farklı menüler oluşturmak mümkündür. Giriş tabağı, salata, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşacak bir menü idealdir. Sofranızda ne kadar çok renk olursa, o kadar iyi gözükür. Değişik soslar, sebze salataları ve bol garnitürle sofranızı daha da zengin kılmanız mümkün.

Başka bir alternatif de temalı menülerdir. Bazı organizasyonlarda Çin ya da Osmanlı mutfağı, mangal partisi, ya da vejetaryen yemekleri gibi bir ana fikir etrafında menü oluşturmak mümkündür. Özellikle yakın dostlarınızla birlikte olacağınız partilerde bu tip temalı catering menüleri partinizi daha da eğlenceli kılabilir.

Görüldüğü gibi catering menüleri de düzenlenen organizasyona göre birçok farklı biçimde sunulabilir. Tuna Catering’e nasıl bir organizasyon hayal ettiğinizi söylemeniz, en uygun menüyü oluşturmanız için yeterli.

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Comments are closed.

Tuna Catering Hizmetleri