Rotating Header Image

Catering Yemek Listesi

Catering firmalarının yemek listeleri, ne için hizmet alındığına bağlı olarak değişir. Kurumlar öğle yemekleri için ya da kişiler düğün organizasyonları için bir catering firmasıyla çalışıyor olabilirler. Bunun dışında şirket piknikleri, doğum günleri, kokteyller, iftar yemekleri gibi organizasyonlarda catering firmalarına başvurulması yaygındır.

Kurumların ve özel şirketlerin çalışanları için verdikleri öğle yemekleri menüsü için catering yemek listeleri genel olarak birbirine benzer menülerden oluşur. Çoğunluğun damak zevkine uygun, geleneksel et ve sebze yemeklerinin yanı sıra bakliyat ve karbonhidratla dengelenmiş yemek seçenekleri mevcuttur. Genel bir catering yemek listesine şöyle bir göz atarsak, başlangıç olarak çorba, mevsim sebzeleriyle yapılmış etli bir sulu yemek ya da tavuk yemeği, yemeği tamamlayan pilav ya da makarna ve sütlü tatlıdan oluşan bir menüyle karşılaşırız. Yoğurt veya salata da yemek listesinde yer alır.

Firmalar kendi tercihlerine göre yemek listelerine catering firmasıyla konuşarak oluşturabilirler. Basit bir öğle menüsünü ya da üç farklı ana yemek arasından seçim yapılabilen çok seçenekli menüleri tercih edebilirler. Her türlü yemek organizasyonu için seçeneklerin bol olduğu ve esnek davranabilecek catering firmalarıyla çalışıyor olmak önemlidir. Tuna Catering ve Organizasyon firması olarak müşterilerimizin tercihlerini ön planda tutuyor ve onların istekleri doğrultusunda en doğru menüyü oluşturmak için çalışıyoruz.

Kokteyl ya da düğün yemekleri için de catering firmalarının genel olarak sunduğu yemek listeleri vardır. Aperatifler, mezeler, tatlılar ve içkilerden oluşan geniş bir catering yemek listesinden kendi davetiniz için beğendiklerinizi ve misafirleriniz ikram etmeyi tercih ettiklerinizi seçebilirsiniz. Catering firmaları müşterilerine birçok farklı yemek seçeneği sunar. Tek tip bir listenin herkesi memnun etmesi mümkün değildir. Yemek listesinin belirlenmesinden sonra ise, menünün bir örneğini tadarak yorumda bulunmak ve menüde değişiklik yapmak da mümkündür.

Bunların dışında özel partiler için arzu edilen özel menüler de tercih edilebilir. Örneğin misafirlerinizi Japon mutfağıyla ya da tek bir yörenin yemekleriyle ağırlamak istiyor olabilirsiniz. Bu tip seçeneklerin catering firmasının yemek listesinde olmaması, size yardımcı olamayacakları anlamına gelmez. Butik catering hizmeti veren firmaların portföyünde bu tip organizasyonlar için yardımcı olabilecek bir ekip bulunması yüksek ihtimaldir.

Şirket piknikleri gibi açık hava organizasyonlarında açık büfe gibi, daha samimi ve servisi kolaylaştıran bir tercih de yapılabilir. Catering yemek listenize bağlı olarak, yemeklerin mekâna hazır gelmesini ya da yerinde hazırlanmasını isteyebilirsiniz. BU gibi durumlarda catering firması portatif bir mutfak kurabilir ya da müsait olması durumunda yemek servisinin yapılacağı yerdeki mutfağı kullanabilir.

Tuna Catering Teklif Talep Formu

Comments are closed.

Tuna Catering Hizmetleri